خرید کارت شبکه فیبر FLR 554 - 682148-B21

1,200,000 تومان

کارت شبکه فیبر HP FLR 682148-B21 10GB 1P SFP+ MELLANOX ADAPTER

کارت شبکه یا Network Interface Card به عنوان واسط بین کامپیوتر و شبکه عمل کرده و امکان برقراری ارتباط کامپیوتر با شبکه را فراهم می نماید. کارت شبکه اچ پی تک پورته با پارت نامبر 682148-B21 نیز یکی از کارت های رابط تولید شده توسط شرکت HP می باشد که برای انتقال داده ها از سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه بهره می برد و از پورت 10 گیگابایت از نوع فیبر SFP+ برای ایجاد اتصال استفاده می کند.

کاربرد کارت شبکه

کارت شبکه یا (NIC (Network Interface Card امکان اتصال کامپیوتر به شبکه و سیستم های آن را فراهم می کند. در واقع اتصال به اینترنت توسط کارت شبکه اتفاق می افتد. وظیفه ی این قطعه ایجاد اتصال بین چندین کامپیوتر و فراهم کردن ارتباط بین آن ها در شبکه اینترنت و هم چنین کنترل داده هایی است که در بستر شبکه به دیگر سیستم ها ارسال می گردد.  در صورت سیمی بودن ارتباط ( به عنوان مثال کارت شبکه اترنت با کابلی) کارت رابط بین کابل شبکه و کامپیوتر به عنوان واسط عمل می کند اما اگر ارتباط به صورت بی سیم باشد (مثل کارت شبکه بی سیم) این قطعه بین کامپیوتر و امواج الکترومغناطیسی به عنوان واسط انجام وظیفه می نماید. 

 کاربرد و تفاوت پورت های SFP و SFP+

 SFP مخفف عبارت Small Form-Factor Pluggable می باشد که سیگنال دیجیتال را به سیگنال نوری تبدیل می کند. ماژول های SFP+ پیشرفته تر از ماژول های SFP و نوع ارتقاء یافته ی آن ها هستند. ماژول های SFP تنها از سرعت 4.25 Gbps پشتیبانی می کنند اما ماژول های SFP+ قادر به پشتیبانی تا سرعت 16Gbps می باشند. شرکت ها و کسب و کار ها برای دسترسی به سرعت بالاتر، نوع SFP+ را مورد استفاده قرار می دهند.

  • Network Interface Card
  • HP FLR 682148-B21 10GB 1P SFP+ MELLANOX ADAPTER
  • اچ پی
  • 10Gbps
  • SFP+
  • 682148-B21
مــزایا
مــعایب