حافظه SSD‌ اینترنال 480GB مدل HP 872344-B21

موجود / تماس بگیرید

امنیت و ظرفیت بالای حافظه SSD

حافظه SSD‌ اینترنال HP 872344-B21 480GB جزو هارد های سریع سری SSD به شمار می رود که شرکت HPE آن را برای سرور های نسل دهم و نهم خود ارائه کرده است. حافظه SSD‌ در واقع یک راهکار مهم و حیاتی از سوی شرکت HPE بود که سبب افزایش بیشتر سرعت سرورهای این شرکت ها شده است، بعلاوه این حافظه دارای قابلیت رمز گذاری است و به همین دلیل از امنیت بالایی برخوردار بوده و مناسب مجازی سازی می باشد. این هارد درایو از نوع درایور های داخلی (Internal) است که در درون شاسی و بدنه خود سرور و یا سن استوریج متصل می شود. ظرفیت این هارد اس اس دی (SSD) برابر با مقدار قابل توجه 480 گیگابایت است و همین موضوع باعث می شود تا فضای مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

سرعت بسیار بالا و تأخیر کم

حافظه SSD‌ اینترنال HP 872344-B21 480GB از نوع حافظه های حالت جامد است. به این معنا که در این حافظه از هیچ عضو مکانیکی یا هیچ بخش متحرک و حتی دیسک چرخان استفاده نشده است و اطلاعات به صورت آدرس دهی الکترونیکی بر روی هارد نوشته و خوانده می شوند که همین موضوع سبب افزایش فوق العاده سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی حافظه می شود و عملکرد سرورمان را به شدت بالا می برد. هارد های حالت جامد (Solid State Drivers) با پسوند SSD در بازار عرضه می شوند و این درایور ها از نظر مصرف انرژی، سطح پایین تری از مصرف و عمر بسیار طولانی نزدیک به 3.6 میلیون ساعت را در برابر هارد درایو های مکانیکی با 2.4 میلیون ساعت نشان می دهند. حافظه های SSD به نسبت هارد های HDD از سرعت بسیار زیادی برخوردارند و از آنجا که در ساختار پیاده سازی شده این نوع از هارد ها، دیسک چرخان و متحرک وجود ندارد، مقاومتشان در برابر ضربات بسیار بالا بوده و صاحبان این نوع حافظه دیگر نگران از بین رفتن اطلاعات مهم خود بر اثر اصابت نخواهند بود، بعلاوه از دیلی های (Delay) بسیار کم و عملکرد کاملا بی صدا در مقایسه با سایر انواع رایج در بازار مصرف ذخیره کننده ها برخوردار هستند.

قابلیت تعویض رابط SATA

حافظه SSD‌ اینترنال HP 872344-B21 480GB از نوع رابط SATA 6Gb/s استفاده می کند که  در حقیقت کابل SATA از مزایایی همچون سرعت بالا، ارازان تر بودن و قابلیت تعویض در لحظه برخوردار است، یکی از ویژگی های خوب کابل ساتا (SATA) قابل تعویض بودن آن در لحظه است یعنی هر وقت کابل ساتا کامپیوتر شما خراب شد یا نیاز به تعویض داشت شما بدون خاموش کردن کامپیوتر می توانید آن را تعویض کنید بعلاوه این نوع رابط بسیار کوچک تر از سایر رابط ها است و این بدان معنی است که می توان آن را راحت تر مدیریت کرد زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند و در صورت لزوم راحت تر می توان آن را جمع کرد و همین کوچک بودن به سیستم کمک می کند تا گردش هوای بهتری داشته باشد.

  • 150 گرم
  • HP
  • مقاوم در برابر لرزش، مناسب برای مجازی سازی، قابلیت رمزگذاری
  • SATA 6Gb/s
  • 872344-B21
  • 480 گیگابایت
  • Internal
  • 0 تا 70 درجه سانتیگراد
  • 40- تا 85 درجه سانتیگراد
مــزایا
مــعایب