رایزر کارت سرور اچ پی مدل 653208-B21

3,500,000 تومان

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

رایزر کارت سرور HP 653208-B21

PCIe‌ ها به منظور افزایش سرعت و کارایی سیستم در اختیار کاربر قرار گرفته اند. در واقع PCIe باس پر سرعتی می باشد که می توان کارت‌های مختلفی مانند کارت شبکه، کارت HBA، کارت گرافیک و... را روی آن نصب نمود. رایرز کارت‌ سرور اچ پی با پارت نامبر 653208-B21، یکی از محصولات تولید شده توسط کمپانی اچ پی می باشد که کارایی و سرعت بالا را برای استفاه‌ی کاربر فراهم می کند و با سرور‌های اچ پی HP DL380p/560 GEN8 سازگاری دارد. در واقع رایزر کارت‌ها به منظور افزایش اسلات‌های مادربرد مورد استفاده قرار می گیرند.

رایزر کارت سرور

برای افزایش تعداد اسلات روی مادربرد هایی که اسلات کمتری دارند، می توان از رایزر کارت استفاده کرد. بدین صورت که این کارت را روی مادربرد قرار داده و تعداد اسلات های آن را افزایش می دهیم. سرعت در PCI-e، بر حسب تعداد تراکنش هایی بیان می شود که در یک ثانیه صورت می گیرد. به عنوان مثال در نسخه اول، 2.5 میلیارد نقل و انتقال در یک ثانیه انجام می پذیرد. نوع انکدینگ بیانگر این است که سرعت بر حسب بایت بر ثانیه چقدر است. کارت رایزر ها نیز جزیی از قطعات سرور بوده و در بازار تجهیزات سرور به فروش می رسند.

سازگاری با سرور‌های HP GEN8

رایزر کارت سرور اچ پی مدل 653208-B21 با سرور های نسل هشتم DL380p و DL560 سازگاری دارد و برای این سرور‌ها طراحی شده است. سرور‌های نسل هشتم کمپانی HP با هدف مدیریت آسان، افزایش چشمگیر سرعت IO و افزایش پهنای باند طراحی و تولید شده اند. این سرور‌های هوشمند دارای ویژگی جدیدی به نام Smart Drive هستند. با استفاده از این ویژگی می توان به آسانی درایوی را که دارای مشکل است را پیدا کرد. Smart Drive و Smart Socket (سوکت جدیدی از پردازنده‌های Xeon) در سرور‌های نسل هشتم، موجب کاهش قابل توجه مشکلاتی نظیر در دسترس نبودن سرور و آسیب سخت افزاری شده اند. 

  • رایزر کارت سرور
  • HP DL380p/560 GEN8
  • 653208-B21
مــزایا
مــعایب