ماوس بی سیم مدل M09S

345,000 تومان

317,477 تومان

ماوس Wireless مدل M09S

ماوس، موس یا موشواره (Mouse) یک نوع دستگاه ورودی بوده و دارای یک سنسور تشخیص حرکت می باشد. این سنسور مقدار حرکت موس را پس از تبدیل به داده های دیجیتالی، به کامپیوتر ارسال می کند. کامپیوتر نیز بر اساس داده هایی که دریافت می کند، جهت و مقدار حرکت نشانگر را تعیین می نماید.  موس مدل M09S نیز یکی از ماوس های بی سیم بوده و با سرعت بالا و عملکرد بدون صدا به بازار ارائه شده است. ماوس M09S قابلیت شارژ داشته و دارای 10 متر برد و دکمه های چپ و راست و یک دکمه جهت پیمایش بوده و دارای اتصال دو گانه می باشد. هم از طریق بلوتوث و هم از طریق USB 2.4GHz می توان ماوس M09S را به دستگاه متصل کرد. این ماوس بی سیم پس از ده دقیقه حالت بیکاری، به صورت خودکار به حالت خاموشی می رود و شما می توانید با کلیک روی یکی از دکمه ها، آن را فعال نمایید.

ماوس های وایرلس از نظر نحوه اتصال 

ماوس های بی سیم به ماوس هایی اطلاق می شود که جهت اتصال به دستگاه، به جای استفاده از سیم از یک گیرنده استفاده می کنند که اطلاعات را از طریق امواج رادیویی (RF) برای دستگاه ارسال می کند. این نوع ماوس ها از نظر نحوه اتصال به دو دسته کلی تقسیم می شوند: ماوس بی سیم با اتصال امواج مادون قرمز (استفاده از امواج مادون قرمز برای اتصال به دستگاه)، ماوس های بی سیم با اتصال امواج رادیویی (اتصال به دستگاه توسط بلوتوث یا وای فای). ماوس های بی سیم با اتصال امواج رادیویی خود به دو شکل موجود می باشند: دارای گیرنده USB و بدون گیرنده مجزا.

ماوس اپتیکال

ماوس های اپتیکال حرکات و قرارگیری ماوس روی سطوح را به وسیله ی یک نور (LED) و یک سنسور CMOS (مانند سنسور موجود در دوربین ها و تلفن های همراه) محاسبه می کنند. این نوع ماوس ها برای درک بهتر نسبت به حرکات، اقدام به ثبت هزاران تصویر در ثانیه می نمایند. نور LED ماوس های اپتیکال در ابتدای ورودشان به بازار تنها روی یک صفحه پرینت شده مشکی قادر به فعالیت بود.

ماوس لیزری

ماوس لیزری عملکردی مشابه به ماوس اپتیکال دارد اما به جای استفاده از نور LED از لیزر اینفرارد دیود بهره می گیرد تا تصایر را ثبت نماید. این نوع ماوس از تکنولوژی های پیشرفته تری نسبت به ماوس های اپتیکال برخوردار بوده و تعداد و کیفیت تصاویر ثبت شده را بهبود بخشیده است.


موس بی سیم ارزان
موس بی سیم a4tech
قیمت موس بی سیم hp
بهترین موس بی سیم
قیمت موس فراسو
بهترین موس بی سیم ارزان
موس بی سیم تسکو
موس بی سیم ایسوس

  • 2.4 گیگاهرتز
  • M09S
  • Wireless
مــزایا
مــعایب