حراج! دی وی آر 4 lمگاچیکسل 8 کانال 1080P

دی وی آر 4 مگاپیکسل 8 کانال 1080P

2,300,000 تومان

دستگاه ضبط کننده دیجیتال 8 کانال 1080P

دستگاه DVR یا Digital Video Recorder که به معنای ضبط ویدیویی دیجیتال است، وظیفه دارد تصاویری را که از دوربین مداربسته دریافت می نماید (تصاویر آنالوگ یا HD)، به داده های دیجیتال تبدیل کرده و روی هارد دیسک ذخیره کند. دستگاه دی وی آر 8 کانال با وضوح 1080P-4MP یکی از این دستگاه های دیجیتال است که با قیمت مناسب به فروش می رسد. این دستگاه قابلیت پشتیبانی از 2 عدد هارد دیسک و دوربین مداربسته با وضوح تصویری 4 مگاپیسکل را دارد و دارای 4 ورودی صدا و 8 پلی بک می باشد.

دستگاه DVR چیست ؟دی وی آر 4 مگاپیکسل 8 کانال 1080P

دستگاه DVR به دستگاه الکترونیکی گفته می شود که تصاویر دوربین مداربسته را دریافت کرده و آن ها را به داده های دیجیتالی تبدیل می کند. کابلی که به قسمت ورودی دی وی آر وصل شده است، وظیفه ی انتقال تصاویر از دوربین به دستگاه را بر عهده دارد. تصاویر منتقل شده در داخل دستگاه کد گذاری شده و پردازش می شوند. دستگاه های HD-DVR نسل جدید دی وی آر ها می باشند که قادرند از دوربین های مداربسته آنالوگ HD با وضوح تصویری بسیار بالا پشتیبانی نمایند. این دستگاه ها استفاده از دی وی آر های قدیمی را محدود کرده اند، چرا که هم قیمت مناسبی دارند و هم دارای امکانات بیشتری هستند.

انواع دستگاه های DVR

دی وی آر ها در دو نوع Standalone (دی وی آر های مستقل) و PC-based (دی وی ار های وابسته به کامپیوتر) موجود هستند. دستگاه های Standalone دارای قابلیت ضبط و پخش تصاویر به وسیله ی نمایشگر بوده و به صورت مستقل عمل می کنند، در واقع در هنگام راه اندازی به دستگاه های دیگر نیازی ندارند، اما دستگاه های PC-based به شکل کارت های PCI هستند و محل قرارگیری آن ها روی یکی از اسلات های کامپیوتر می باشد. این دسته از دی وی آر ها تصاویر دریافتی از دوربین مداربسته را روی هارد دیسک کامپیوتر ذخیره می نمایند.

کاربرد دستگاه های DVR

از جمله کاربرد های دستگاه های دی وی آر می توان به ضبط تصاویر دوربین مداربسته، مشاهده تصاویر همه ی دوربین ها به شکل پیوسته در یک صفحه، انجام تنظیمات تصاویر و ضبط به صورت دلخواه (شامل نور، رنگ، زمان بندی ضبط و...)، اتصال به شبکه و انتقال تصاویر به وسیله پورت LAN و امکان کنترل دوربین های گردان توسط پورت RS485 اشاره کرد.

  • تعداد کانال : 8 | رزولوشن : 1080P-4MP
مــزایا
مــعایب