جستجوی پیشرفته

پردازنده (CPU) 

پردازنده (CPU)

CPU برای سرور 
سی پی یو ها به عنوان مغز یک سرور شناخته می شود، پردازنده که واحد پردازش مرکزی (CPU) نیز نامیده می شود، نقش مهمی در عملکرد یک سیستم دارد. تمام دستورالعمل ها و دستورات از طریق پردازنده انجام می شود که به عنوان یک رله برای تمام داده های ورودی و خروجی عمل می کند.

پردازنده‌های  موجود در بازار اینتل و AMD  هستند. برای سرورهای  HP، Dell، ...

CPU برای سرور 
سی پی یو ها به عنوان مغز یک سرور شناخته می شود، پردازنده که واحد پردازش مرکزی (CPU) نیز نامیده می شود، نقش مهمی در عملکرد یک سیستم دارد. تمام دستورالعمل ها و دستورات از طریق پردازنده انجام می شود که به عنوان یک رله برای تمام داده های ورودی و خروجی عمل می کند.

پردازنده‌های  موجود در بازار اینتل و AMD  هستند. برای سرورهای  HP، Dell، IBM و Lenovo قابل عرضه هستند.

انواع سی پی یو سرور 

راهنمای خرید cpu سرور اچ پی
سی پی یو سرور

برای خرید سی پی یو  برای سرور مناسب است یک تحقیق میدانی در مورد  سرعت و کور سی پی یو ها تحقیق بکنیم. خاطر نشان میکنک برای خرید CPU سرور HP حتما مطالب زیر را بخوانید و در صورت لزوم با کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

 CPU یا پردازنده واحد مرکزی هر کامپیوتر یا سرور هست و اطلاعات و مغز یک سرور نامیده میشود و میتوان گفت 70 درصد کارهای یک کامپیوتر بر عهده سی پی یو هست.

سی پی یو سرور   چطوری کار میکند؟
سی پی یو  یک سرور را مغز آن می‌نامند؛ اما این قطعه بدون داشتن Ram سرور و هیچ غلطی نمیتواند بکند. رم سرور HP، اطلاعات درخواست شده را به صورت یک پارچه و پردازش شده در اختیار مغز سرور میگذارد. و اینگونه هست که cpu عملیات پردازش خود را با Fetch (پردازش رفت و برگشت) کردن شروع میکند و با اصول صفر و یک و پردازش نتیجه مورد نیاز ما را ارائه میدهد.

سی پی یو سرور HP، با توجه به نسل سرورها در انواع گوناگون دسته بند شده نسبت به نسل سرور های HP در بازار عرضه می‌شوند. اکثر پردازنده‌های موجود در بازار توسط دو کمپانی بزرگ و نام آشنا Intel و AMD تولید می‌شوند که پردازنده‌های اینتل سهم بیشتری از بازار را در اختیار دارند. در هنگام خرید پردازنده سرور توجه به نسل سرور به دلیل سازگاری بسیار حائز اهمیت است.


سرور HP ،  یکی از بزرگترین و ترین شرکتهای هلدینگ و تولیدکننده سرور در جهان، در نسل های جدید خود مانند سری Gen10 از  به روز ترین پردازندها نیز پشتیبانی می کند.

تفاوت CPU سرور و  CPU کامپیوتر در چیست؟
فرق سی پی یو سرور با پردازنده معمولی

فرق عمده ای که این دو پردازندهدر زمان کاربرد هست مثلا ما در کامپیوتر های شخصی در روز شاید 18 ساعت یا کمتر از کامپیوتر استفاده میکنیم اما  ما و بقیه دنیا در هر دقیقه به خیل عظیمی از اطلاعات نیاز داریم که باید کامپیوتر هایی باشند که این اطلاعات را بدون وقفه در اختیار ما بگذارند و از این رو سی پی یو هایی لازم هست که ما بتوانیم در طول 24 ساعت شبانه روز به این اطلاعات دسترسی داشته باشیم و کمپانی HP آمده سرور هایی طراحی کرده که در طول روزها و شبانه روز این کار را برای ما فراهم میکند و ما با سرور اچ پی توانسته ایم اطلاعات عظیمی را ارسال و دریافت بکنیم. حال اینجا سرور های اچ پی از بهترین و بروز ترین CPU های دنیا استفاده میکنند و ما میتوانیم به این CPU ها اشاره بکنیم.

سری برنز  و گلد و پلاتینوم و سری سیلور پپشتیبانی می کنند.

از طرفی پردازنده سرور HP نسبت به کارایی خود دمای کمتری را تولید می‌کنند. در این پردازنده ها علاوه بر افزایش کارایی، شاهد درصد کمتری از هنگ و Crash در سرورها هستیم. کمپانی Intel با معرفی سی پی یو سرور سری زئون مقیاس پذیر نقش زیادی در افزایش کارایی سرورها نسل جدید hp ، ایفا کرده است.

نکته قابل ذکر دیگر پشتیبانی cpu سرورها از رم های دارای تکنولوژی ECC است. رم سرور با این ویژگی امکان تشخیص و تصحیح ارور قبل انتقال به پردازنده را فراهم می‌کند. تعداد هسته، فرکانس، پشتیبانی از حافظه کش در پردازنده های سرور بسیار بیشتر از پردازنده های کامپیوتر‌های شخصی است. در بین افراد مخاطب سیستم های شخصی، معمولا پردازنده های تولید شده اینتل سری Core i از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

انواع سی پی یو سرور
خرید انواع سی پی یو سرور

در بازار به ارزای نسل های سرور های اچ پی سی پی یو های مخصوص آن موجود میباشد. پردازنده سری زئون برند اینتل یکی از پردازنده های قدرتمند و اینترپایزی طراحی شده برای سرورهاست. قابلیت های این سری از CPU ها، وجود چندین هسته و رشته پردازشی مغز سی پی یو هست. در سرورهای hp، با توجه به نسل سرور می‌توانید یکی از انواع مختلف پردازنده های Intel Xeon  را تعیین کرد.

cpu اینتل، بروزترین نسل سی پی یو های بازارهستند که حدود دو دهه  بعد از اولین نسل این پردازنده ها به بازار عرضه  دوارد شدند و امکان پشتیبانی از تعداد زیادی هسته پردازشی را برای کاربران فراهم کردند.

انواع پردازنده های سری زئون scalable اینتل
پردازنده های زئون به چهار زیر مجموعه پلاتنیوم، گلد، سیلور و برنز تقسیم می‌شود. بالاترین رده پردازنده های سری زئون، پردازنده Platinum Intel Xeon است که برای مراکز و دیتا سنترهایی که حفظ امنیت داده‌ها برای آنها بسیار اهمیت دارد، مناسب است.

پردازنده های مقیاس پذیر اینتل زئون، CPU به کار برده شده در طراحی سرورهای نسل 10 اچ پی است.

سی پی یو زئون پلاتنیوم
بر اساس بهره گیری از فضای ابری طراحی شده است و کمپانی اینتل این CPU را با هدف استفاده در فعالیت‌های یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، محاسبات ابری، تجزیه و تحلیل real time معرفی کرد. این مدل پردازنده Platinum Intel Xeon دارای بیشترین تعداد هسته پردازشی یعنی 28 هسته و 56 رشته (Thread) است.

پردازنده Intel Xeon Gold
دسته دیگر از cpu اینتل است که می‌توان از آن در سرورهای اچ پی استفاده کرد. سری طلایی پردازنده های اینتل، از لحاظ قدرت در گروه دوم دسته بندی می‌شوند. این سی پی یو در دو مدل های سری 5000 و 6000 به مخاطبان معرفی شده است. مدل های سری 6000 از پردازنده های رده بالا intel xeon gold هستند.

پردازنده های اینتل زئون سیلور
مدل بعدی پردازنده اینتل بوده که از سرعت و توان بالا و کارایی خیلی مفیدی را در بر دارد. این نمونه نسبت به دمدلهای قبلی خود از قابلیت بالایی برخوردار هست.

پردازنده های اینتل زئون برنز
این سی پی یو ها برای کسب کارهای کوچک و کم ظرفیت بیشتر استفاده میشود.

رک میتوانم بگویم که سرور نسل 10 یا همان server g10 8sff یا بقیه نسل های سرورg10 هر چهار نمونه سی پی یو های سیلور و زئون و گلد و پلاتینیوم را پشتیبانی میکند.

انواع نسل های cpu

شما اگر مشخصات و تعداد هسته و کش cpu |ها را بدانید به داشتن یک سرور کارآمد کمک زیادی خواهد کرد. پردازنده های سرور زئون Intel  اولین سری از این پردازندها در سال 1998 به به بازار عرضه شد.

پردازنده های سروری زئون اینتل را می توان با توجه به نسل ارائه شده آن به صورت زیر دسته بندی کرد:

نسل اول سی پی یو سرور: دارای 8 هسته پردازشی، فرکانس در محدوده 1600 مگاهرتز
نسل دوم CPU سرور: دارای 12 هسته پردازشی، فرکانس 1866 مگاهرتز
نسل سوم سی پی یو سرور: دارای 18 هسته پردازشی، فرکانس 2133 مگاهرتز
نسل چهارم CPU سرور: 24 هسته و فرکانس کاری 2400 مگاهرتز
نسل پنجم سی پی یو سرور: آخرین نسل پردازنده اینتل زئون، Cpu مقیاس پذیر زئون هستند که در چهار خانواده پلاتنیوم، گلد، سیلور و برنز عرضه شده اند. در قسمت انواع سی پی یو سرور به ویژگی آنها به طور مفصل اشاره کردیم.

قیمت و خرید انواع پردازنده سرور hp
قیمت انواع پردازنده سرور hp با توجه به نسل سی پی یو متفاوت خواهد بود. در ادامه برای خرید انواع پردازنده سرور hp ، دسته بندی هر نسل را معرفی می‌کنیم تا راحت‌تر بتوانید از میان انواع مختلف پردازنده، سی پی یو سرور مناسب خود را انتخاب کنید.

سی پی یو مناسب سرورهای نسل 5 اچ پی
Cpu قابل استفاده در سرور های نسل پنجم اچ پی، پردازنده های سری E5400 و X5400 هستند. از انواع مختلف processor مناسب sever اچ پی می‌توان مدل های زیر را در نظر گرفت:

Intel Xeon X-5460
Intel Xeon X-5450
Intel Xeon E-5450
Intel Xeon E-5430
این پردازنده ها دارای 4 هسته بوده و فرکانس کاری آنها بین 2.66 تا 3.16 گیگاهرتز است.

پردازنده مناسب سرور های نسل 6 و 7 اچ پی
در سرورهای نسل Gen6 و Gen7 اچ پی میتوان از پردازنده های سری E-5600 و X-5600 اینتل بهره برد. چند مدل از پردازنده های سازگار با sever نسل 6 و 7 اچ پی را در ادامه معرفی می کنیم که هر کدام دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند،

پردازنده Intel Xeon X-5650
دارای 6 هسته پردازشی، کش 12 مگابایت، فرکانس 2.66 گیگاهرتز و توان مصرفی معادل 95 وات

پردازنده Intel Xeon X-5660
دارای 6 هسته، 12 مگابایت Cache، فرکانس 2.8 گیگاهرتز، توان مصرفی 95 وات

پردازنده Intel Xeon X-5670
دارای 6 هسته (core)، کش 12 مگابایت، فرکانس 2.93 گیگاهرتز و توان مصرفی 95 وات

پردازنده Intel Xeon E-5504
دارای 4 هسته پردازشی، کش 4 مگابایت، فرکانس 2.0 گیگاهرتز، توان مصرفی 80 وات

قابل ذکر است که سرور های نسل هفتم اچ پی ، علاوه بر پردازنده های فوق از سی پی یو سرور X-5690، X-5680 و X-5675 نیز پشتیبانی می کنند.

پردازنده قابل پشتیبانی در سرورهای Gen8
به طور کلی سرورهای نسل 8 ، از CPU با مدل های E5-2600 V1 و E5-2600 V2 پشتیبانی می کنند. این مدل های Cpu سرور در انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام دارای مشخصات خاص خود هستند. برای داشتن انتخابی آگاهانه این پردازنده ها به همراه مشخصاتشان را معرفی می کنیم:

پردازنده سرور Intel Xeon Processor E5-2690
تعداد هسته 8 core، حافظه کش 20 مگابایت، فرکانس هسته 2.9 گیگاهرتز

پردازنده Intel Xeon Processor E5-2660
دارای 6 هسته، کش 20 مگاهرتز، فرکانس 2.2 گیگاهرتز

پردازنده های مناسب سرورهای نسل G9
از انواع CPU های سرور نسل نهم می توان مدل‌های E5-2600 V3 و E5-2600 V4 را نام برد. تعداد هسته به کار رفته در این دسته از پردازنده ها، 8 عدد است که دارای فرکانسی معادل 1.8 گیگاهرتز بوده و از لیتوگرافی 22 نانومتری بهره می برد.

CPU مناسب سرورهای نسل 10
سرورهای Gen10 از پردازنده های سری مقایس پذیر زئون اینتل پشتیبانی می کنند، همانطور که اشاره کردیم سی پی یو های scalable اینتل دارای انواع Platinum، Gold، Silver و Bronze هستند. پردازنده سری پلاتنیوم در بالاترین رده این دسته قرار داشته و امکان بهره گیری از 28 هسته را فراهم می کند و شاخصه آن عدد 8 است. مشخصه نام گذاری پردازنده سری گلد، عدد 5 و 6 ؛ سری سیلور عدد 4 و سری برنز عدد 3 است. پردازنده سرور Intel Xeon platinum ، از حافظه رم تا یک ترابایت پشتیبانی کرده و حافظه کش آن نیز 38.5 مگابایت است.

اکنون خرید انواع پردازنده سرور hp ، با توجه به ویژگی هایی که مطرح کردیم، برایتان راحت تر خواهد بود. قیمت انواع پردازنده سرور hp ، نیز با توجه به مشخصات هر CPU و همچنین سرور هم نسل آن قابل مقایسه است.

پردازنده های مناسب سرور HP
هر کاربر یا سازمان می‌تواند پردازنده مناسب سرور خود را با توجه به نیاز و هدفی که در نظر دارد، انتخاب کند. یک پردازنده مناسب سرور را باید براساس ویژگی هایی مانند تعداد هسته (Core)، حافظه کش (Cache)، تعداد رشته (Thread)، فرکانس واحد پردازش، توان حرارتی و… انتخاب نمایید.

هسته CPU سرور
از آنجایی که تعداد کاربران سرورها زیاد بوده و آنها مداوم در حال ارسال اطلاعات به سرور هستند، نقش تعداد هسته یک پردازشگر اهمیت زیادی پیدا می کند. سی پی یو ها از تک هسته ای تولید و اکنون شاهد پردازنده‌هایی با 28 هسته پردازشی هستیم. هر چه تعداد هسته یک پردازشگر بیشتر باشد، پردازش اطلاعات نیز با سرعت بالاتری انجام خواهد گرفت. توجه داشته باشید که در کنار پردازنده سرور با تعداد بالا هسته پردازشی باید سایر قطعات سرور مانند حافظه Ram، هارد و… نیز متناسب با آن انتخاب شود.

حافظه کش (Cache) پردازنده
یک پردازشگر سرور، برای پردازش اطلاعات به یک حافظه اختصاصی نیاز دارد که کش یا حافظه پنهان نامیده می شود. برای آنکه cpu سرور، سرعت عملکردی بالاتری در پردازش اطلاعات داشته باشد به حافظه کش با ظرفیت بالاتری نیاز دارد.

تعداد رشته (Thread) در cpu
به Thread در پردازنده نخ یا رشته گفته می شود که هر رشته حامل یک خط فرمان است. حال اگر یک سی پی یو از تعداد بیشتری رشته تشکیل شده باشد، فرمان های بیشتری را نیز می‌تواند اجرا کند، در نتیجه سرعت پردازشگر افزایش می‌یابد.

هر هسته در یک cpu می‌تواند تنها یک فرمان یا دستور را عملیاتی کند و هر چه تعداد هسته بالاتر باشد تعداد برنامه‌های اجرایی نیز افزایش پیدا می‌کند. اما با وجود تکنولوژی Thread، هر هسته واقعی می تواند به چندین هسته مجازی تبدیل شود. به عنوان مثال اگر به ازای هر هسته اصلی، دو هسته مجازی در اختیار داشته باشیم به ازای سه هسته حقیقی، 6 هسته مجازی خواهیم داشت که در مجموع سرعت پردازش اطلاعات را افزایش می‌دهند. و شاهد افزایش چشمگیر عملکرد سیستم خواهیم بود.

فرکانس واحد پردازش
تعداد عملیاتی که یک CPU در واحد زمان انجام می دهد و سرعت عملکرد پردازنده با آن سنجیده می شود را فرکانس واحد پردازش (Clock Speed) می‌گویند و واحد اندازه گیری آن هرتز است. فرکانس هر Processor ، با توجه به نوع کاربری آن متفاوت است و در سرورهای مختلف از فرکانس های متفاوت می‌توان بهره برد.

توان حرارتی سی پی یو سرور
واحد طراحی توان حرارتی پردازنده (Thermal Design Power) وات است و حداکثر حرارتی است که توسط پردازنده تولید می شود. در واقع توان حرارتی (TDP) اعلام شده از سوی کمپانی برای هر پردازنده ثابت نیست و حداکثر دمایی است که یک پردازنده در بالاترین عملکرد خود به آن می رسد. کوچک شدن ابعاد لیتوگرافی و با توجه به آن کوچک شدن اندازه ترانزیستورها باعث می شود توان حرارتی، یعنی میزان گرمای تولید شده توسط سی پی یو کاهش یابد.

به عنوان جمع بندی می‌توانیم عنوان کنیم که یک پردازنده های مناسب سرور ، باید هر کدام از آیتم های فوق را در حالت بهینه داشته باشد.

بهترین سی پی یو سرور hp کدام است؟
بهترین پردازنده سرور hp ، پردازنده ای است که مشخصه های اصلی آن مانند فرکانس، تعداد هسته و… آن با سرور انتخابی ما برای هدف مورد نظر کاری سازگار باشد. باید بدانیم در انتخاب یک سرور اچ پی خوب، از پردازنده چه انتظاری داریم و قرار است برای چه حجم کاری مورد استفاده قرار بگیرد و تعداد کاربران ما چند نفر است.

بهترین Cpu سرور، پردازشگری است که با مشخصات فعلی سرور شما نیز همخوانی داشته باشد. از طرفی بودجه موردنیازتان نیز در انتخاب یک پردازنده خوب بسیار تاثیر گذار است.

برند پردازنده سرور را نیز باید قبل خرید انتخاب نمایید و با توجه به ویژگی آن، سایر اجزای سرور را بررسی کنید.

کدام سی پی یو سروری اینتل زئون برای شما مناسب است؟
سی پی یو سرور زئون یکی از قدرتمندترین مدل های پردازنده های تولید شده برای سرورها هستند. آخرین نسل این سی پی یو ها همان پردازنده نوع پلاتین مقیاس پذیر است که برای کاربران و سازمان های حرفه ای طراحی شده است.

اما سی پی یو مناسب سرور قبل از هر چیز به هدف و انتظاری که ما از سرور داریم بستگی دارد. ممکن است سروری با پردازنده رده بالا انتخاب کنیم و هزینه زیادی نیز برای پیکربندی آن پرداخت نماییم اما حیطه فعالیت ما به این همه حرفه ای بودن نیز نداشته باشد و بالعکس.

در نتیجه پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید یک Cpu، حتما با کارشناسان فنی این حوزه مشورت کنید و پس در نظرگرفتن بودجه، هدف ، نیاز و نسل سرور و… پردازنده مناس

هر پردازنده سروری که  شما نیاز دارید، با یکی از کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

بیشتر
 • ( 0 نظر )
  2,200,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-2690 v2 پردازنده اینتل زئون E5-2690 V2 یکی از پردازنده‌های تولید شده توسط شرکت اینتل می باشد که دارای 10 هسته، 25 مگابایت حافظه کش و 135 وات توان مصرفی است. این پردازنده از حافظه DDR3 با حداکثر ظرفیت 768 گیگابایت پشتیبانی می کند و از فرکانس پایه 3 گیگاهرتز برای پردازش داده‌ها بهره می برد که سرعت فرکانس آن در حالت توربو به 3.6...

  2,200,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  900,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-2650v1 سی پی یو سرور زئون intel xeon e5-2650v1 توسط شرکت اینتل (Intel) طراحی و تولید شده که در سرور های با پردازش بالا از سری پردازنده های زئون اینتل (Xeon) استفاده می شود، پردازنده های Xeon با هدف پردازش در سرور ها و ایستگاه های کاری طراحی و ساخته شدند و از خیلی جهات با پردازنده های دسکتاپ مانند Core i7 متفاوت هستند و بازده بیشتر...

  900,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  6,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل E5-2697 V3 پردازنده اینتل سری زئون مدل E5-2697 V3 نوع Haswell دارای 14 عدد هسته، 28 عدد رشته پردازشی، فرکانس پایه 2.6 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.6 گیگاهرتز، حافظه کش به ظرفیت 35 مگابایت، توان مصرفی 145 وات از 768 گیگابایت حافظه پشتیبانی می کند. علاوه بر موارد ذکر شده پردازنده اینتل E5-2697 V3 قابلیت پشتیبانی از سوکت پردازنده LGA 2011...

  6,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  2,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2658 V3 پردازنده زئون اینتل E5-2658 v3 یکی از پردازنده های سرعت بالا شرکت Intel، این پردازنده قدرت عملکرد بالایی دارد، دارای سوکت FCLGA2011-3 و  24 رشته پردازشی، فرکانس پایه 2.6 گیگاهرتز، فرکانس توربو 2.9 گیگاهرتز و حداکثر حافظه قابل پشتیبانی 768 گیگابایت می باشد.این پردازنده برای ایستگاه های کاری و سرور های تجاری پایه ریزی شده...

  2,000,000 تومان
  فقط آنلاین
 • ( 0 نظر )
  3,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده سرور Xeon E5-2648L V3 سی پی یو سرور Intel Xeon E5-2648L V3 ورژن سوم از پردازنده های سری Xeon E5 است و دارای تعداد 12 هسته واقعی و 24 رشته می باشد. این پردازنده داده ها را با حداقل فرکانس 1.80 گیگاهرتز پردازش می کند که البته از قابلیت توربو نیز برای افزایش فرکانس برخوردار است که در این حالت مقدار آن به 2.50 گیگاهرتز می رسد. حافظه کش این پردازنده...

  3,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  950,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2628L V3 پردازنده اینتل E5-2628L V3 دارای 10 هسته واقعی و 20 هسته مجازی بوده و دارای فرکانس پایه 2 گیگاهرتز برای پردازش داده‌ها می باشد که این فرکانس در حالت توربو به 2.5 گیگاهرتز می رسد. این پردازنده دارای قابلیت پشتیبانی از DDR4 با سرعت‌های 1600/1866 بوده و از 25 مگابایت حافظه کش بهره می برد. سرعت لینک پردازنده E5-2626L V3 برابر...

  950,000 تومان
  فقط آنلاین
 • ( 0 نظر )
  5,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-1680 V3 پردازنده اینتل زئون E5-1680 V3 دارای 8 هسته واقعی و 16 هسته مجازی بوده و فرکانس پایه‌ی آن برای پردازش داده‌‌ها برابر 3.2 گیگابایت می باشد که در حالت توربو به 3.8 گیگابایت ارتقاء پیدا می کند. این پردازنده قابلیت پشتیبانی از حافظه‌ی DDR4 با حداکثر ظرفیت 768 گیگابایت و حداکثر سرعت 2133 مگاهرتز را دارد و به 20 مگابایت حافظه کش...

  5,000,000 تومان
  فقط آنلاین
 • ( 0 نظر )
  7,900,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-1650 V3 پردازنده سری زئون XEON مدل E5-1650 V3 با ریز معماری Haswell، ساخت شرکت اینتل Intel از سوکت Intel LGA 2011-v3 پشتیبانی می کند. پردازنده اینتل زئون E5-1650 V3 دارای لیتوگرافی 22 نانومتر، نوع پردازنده 64 بیتی، 6 عدد هسته، 12 عدد رشته پردازشی، فرکانس مبنا 3500 مگاهرتز، ضریب Multiplier سی و پنج، وضعیت ضریب Multiplier بسته...

  7,900,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  680,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-1603 V3 سی پی یو سرور اینتل زئون E5-1603 V3 از سری CPU های نسل Haswell شرکت اینتل می باشد. این پردازنده دارای 4 هسته و 4 رشته (Thread) بوده و نوع سوکتی که پشتیبانی می کند FCLGA2011-3 است. در سری E5 امکان پیکربندی همزمان دو پردازنده در یک مادربرد وجود دارد. سی پی یو سرور اینتل زئون E5-1603 V3 قابلیت پشتیبانی از حداکثر حافظه 768...

  680,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  1,366,514 تومان 1,550,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده سرور E5-2650L V3 پردازنده سرور E5-2650L V3 یکی از پردازنده های سرور سری زئون E5 است که توسط شرکت اینتل طراحی شده است و دارای تعداد 12 هسته واقعی و 24 رشته (Thread) می باشد. این پردازنده از حداقل فرکانس 1.80 گیگاهرتز و حداکثر فرکانس 2.50 گیگاهرتز برای پردازش داده ها استفاده می کند. حافظه کش این پردازنده برابر با 30 مگابایت اسمارت کش است و نوع...

  1,366,514 تومان 1,550,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  3,500,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده سرور Intel Xeon مدل E5-2683 V3 سی پی یو سرور اینتل زئون E5-2683 V3 یکی دیگر از پردازنده های سری زئون E5 است که توسط شرکت اینتل و برای سیستم های سروری طراحی شده است و دارای تعداد 14 هسته واقعی و 28 رشته (Thread) می باشد. این پردازنده از حداقل فرکانس 2.00 گیگاهرتز و حداکثر فرکانس 3.00 گیگاهرتز برای پردازش داده ها استفاده می کند. حافظه کش این...

  3,500,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  7,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده مدل E5-2698 V3پردازنده اینتل Intel سری زئون Xeon مدل E5-2698 V3 دارای ریز معماری Haswell، سازنده Intel، سوکت Intel LGA 2011-v3، لیتوگرافی 22 نانومتر، نوع پردازنده 64 بیتی، 16 عدد هسته، 32 عدد رشته پردازشی، توان مصرفی 135 وات، حافظه کش به ظرفیت 40 مگابایت، فرکانس در حالت پایه 2.30 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.60 گیگاهرتز، حداکثر حافظه قابل...

  7,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  1,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده مدل E5-2618L v3 پردازنده سرور اینتل سری زئون Xeon، مدل E5-2618L v3، دارای 8 هسته، 16 رشته پردازشی، فرکانس در حالت پایه 2.30 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.40 گیگاهرتز، حافظه کش به ظرفیت 20 مگابایت SmartCache ، توان مصرفی 75 وات، حداکثر حافظه قابل پشتیبانی 768 گیگابایت، نوع حافظه قابل پشتیبانی DDR4 1600/1866، پیکربندی حافظه 4 کانال، پهنای باند...

  1,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  6,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده سرور Intel Xeon E5-2687W V3پردازنده E5-2687W V3 از سری پردازنده های پیشرفته ی شرکت اینتل بوده و دارای 10 هسته و 20 رشته می باشد. این پردازنده از فرکانس پایه 3.1 گیگاهرتز بهره می برد که در حالت توربو به 3.5 گیگاهرتز اراتقاء پیدا می کند. پردازنده ی E5-2687W V3 قادر به پشتیبانی از حافظه های DDR4 با فرکانس های 1600، 1866، 2133 مگاهرتز با حداکثر...

  6,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  7,800,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-1630 V3 پردازنده اینتل زئون مدل E5-1630 v3 دارای فرکانس 3.70 گیگاهرتز، حافظه پنهان 10 مگابایت (LLC CACHE)، چهار هسته برای پردازش اطلاعات و توان مصرفی 140 وات می باشد. پردازنده اینتل زئون مدل E5-1630 v3 از رم DDR4 با سرعت 1333/1600/1866/2133 پشتیبانی می کند. اینتل بهترین پردازنده های موجود در بازار را تولید می کند. پردازنده Xeon...

  7,800,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  4,100,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2685 V3 پردازنده E5-2685 V3 یکی از پردازنده‌های تولید شده توسط شرکت اینتل بوده و دارای 12 هسته واقعی و 24 هسته مجازی می باشد. این پردازنده قدرتمند از سرعت پایه 2.6 گیگاهرتز برای پردازش داده‌ها استفاده می کند که این میزان در حالت توربو و حداکثری به 3.3 گیگاهرتز می رسد. پردازنده E5-2685 V3 قادر به پشتیبانی از حافظه‌های DDR4 با قابلیت...

  4,100,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  1,100,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-2637 V3پردازنده اینتل سری زئون Xeon مدل E5-2637 V3 دارای 4 عدد هسته، 8 عدد رشته نخ، فرکانس در حالت پایه 3.50 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.70 گیگاهرتز، حافظه کش به ظرفیت 15 مگابایت Smart Cache، توان مصرفی 135 وات، پیکر بندی حافظه 4 کانال و پهنای باند حافظه آن 68 گیگابایت در ثانیه می باشد. پردازنده اینتل زئون E5-2637 V3 قابلیت...

  1,100,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  5,500,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-2667 V3  پردازنده سرور Intel Xeon E5-2667 V3 دارای تعداد 8 هسته با قابلیت پردازش چند رشته ای (16 رشته) می باشد که این نشان از قدرت آن در پردازش است و هر چه پردازنده شما قوی تر باشد سیستم شما سرعت بالاتری خواهد داشت. این پردازنده از سری زئون شرکت اینتل است که برای سرور های با پردازش بالا مناسب اند، بعلاوه داده ها را با حداقل فرکانس...

  5,500,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  6,800,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2699 v3پردازنده Intel Xeon E5-2699 v3 ساخت شرکت اینتل سری Xeon مدل E5-2699 V3 دارای 18 هسته، 36 رشته، فرکانس در حالت پایه 2.30 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.60 گیگاهرتز، حافظه کش یا پنهان با ظرفیت 45 مگابایت، توان مصرفی 145 وات می باشد. پردازنده اینتل مدل E5-2699 V3 قابلیت پشتیبانی از حداکثر حافظه با ظرفیت 768 گیگابایت از نوع...

  6,800,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  782,569 تومان 1,700,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون E5-2640 V3پردازنده زئون E5-2640 V3 یکی دیگر از پردارنده‌های بهینه سازی شده برای سرور و سیستم‌های پردازشی می باشد که توسط شرکت اینتل به بازار ارائه شده است. این پردازنده دارای 8 هسته واقعی و 16 هسته مجازی بوده و از فرکانس پایه 2.6 گیگاهرتز برای پردازش داده‌ها استفاده می کند. این فرکانس در حالت توربو و حداکثری به 3.4 گیگاهرتز ارتقاء...

  782,569 تومان 1,700,000 تومان
  ارزان شد!
 • ( 0 نظر )
  1,600,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده سرور اینتل زئون E5-2630 V3 پردازنده سرور E5-2630 V3 از پردازنده های شرکت اینتل (Intel) و از نسل پردازنده های (CPU) اینتل زئون سری E5-2600 ورژن 3 است و از سوکت LGA2011 پشتیبانی می‌کند. فرکانس پردازنده E5-2630 V3 در حالت پایه برابر با 2.40 گیگاهرتز است که این مقدار با بهره گیری از قابلیت سرعت توربو به 3.20 گیگاهرتز در حالت حداکثری می رسد. این...

  1,600,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  1,362,385 تومان 1,500,000 تومان
  حراج!
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2620 v3پردازنده E5-2620 v3 تولید شرکت اینتل، سری زئون Xeon، از نوع Haswell دارای 6 عدد هسته، 12 رشته، فرکانس پایه 2.40 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.20 گیگاهرتز، حافظه کش به ظرفیت 15 مگابایت و توان مصرفی 85 وات می باشد. حداکثر حافظه قابل پشتیبانی توسط پردازنده Intel E5-2620 v3 سری زئون، 768 گیگابایت و نوع حافظه قابل پشتیبانی...

  1,362,385 تومان 1,500,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  3,600,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2670 V3 پردازنده E5-2670 V3 دارای 12 هسته ی واقعی و 24 هسته ی مجازی بوده و از 30 مگابایت حافظه ی کش بهره می برد. این پردازنده از فرکانس پایه ی 2.3 گیگاهرتز برای پردازش داده ها استفاده می کند که در حالت توربو به 3.1 گیگاهرتز می رسد. نوع حافظه ی پشتیبانی شده توسط این پردازنده، حافظه ی DDR4 با سرعت های 1600/1866/2133 و حداکثر ظرفیت 768...

  3,600,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  1,450,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon E5-2650 V3  پردازنده‌های اینتل سری زئون (Xeon) در سرورها و ایستگاه‌های کاری (Workstation) مورد استفاده قرار می گیرند و تفاوت‌های زیادی با پردازنده‌های دسکتاپ مانند Core i7 دارند. پردازنده اینتل زئون E5-2650 V3 یکی از پردازنده‌های قدرتمند سری زئون شرکت اینتل می باشد. این پردازنده دارای 10 هسته واقعی و 20 هسته مجازی بوده و داده‌ها را با...

  1,450,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  85,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده XEON Platinum 8276 پردازنده اینتل XEON Platinum 8276 از سری پردازنده های قدرتمند زئون شرکت اینتل با تعداد 18 هسته و 56 رشته (Thread) است و از 38.5 مگابایت حافظه کش بهره می برد. پردازنده Platinum 8276 قابلیت پشتیبانی از حداکثر حافظه 1 ترابایت را داشته و نوع حافظه‌ای که پشتیبانی می کند DDR4-2933 می باشد. توان مصرفی این پردازنده 165 وات بوده و دارای...

  85,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  263,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon Platinum 8270 پردازنده اینتل زئون Platinum 8270 از سری پردازنده‌های Xeon و سری پلاتینیوم شرکت اینتل به شمار می رود. این پردازنده داری فرکانس پایه 2.7 گیگاهرتزی برای پردازش داده‌ها بوده و قادر به پشتیبانی از قابلیت توربو سازی می باشد. سرعت فرکانس این پردازنده در حالت توربو و حداکثری به 4 گیگاهرتز ارتقاء می یابد. سی پی یو Intel Xeon...

  263,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  172,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل زئون Platinum 8260 پردازنده Platinum 8260 ساخت شرکت اینتل INTEL سری زئون XEON دارای 24 عدد هسته، 48 عدد رشته پردازشی، سرعت فرکانس پردازنده 2.40 گیگا هرتز، فرکانس در حالت توربو ‌ 3.90 گیگاهرتز، حافظه نهان به ظرفیت  35.75 مگابایت و توان مصرفی 165 وات می باشد. حداکثر حافظه قابل پشتیبانی توسط پردازنده اینتل زئون Platinum 8260‌ یک ترابایت و نوع...

  172,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  193,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon Platinum 8268 پردازنده Intel Xeon مدل Platinum 8268 دارای 24 عدد هسته، 48 عدد رشته پردازشی، حداقل فرکانس 2.90 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو 3.90 گیگاهرتز، حافظه نهان به ظرفیت 35.75 مگابایت، توان مصرفی 205 وات، حداکثر حافظه قابل پشتیبانی‌ 1 ترابایت، نوع حافظه قابل پشتیبانی DDR4-2933، پیکر بندی حافظه 6 کانال، حداکثر سرعت حافظه 2933...

  193,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  320,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده اینتل Platinum 8256 پردازنده اینتل Platinum 8256 سری زئون Xeon ساخت شرکت اینتل Intel دارای 4 عدد هسته، 8 عدد رشته پردازشی، فرکانس 3.80 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو‌ 3.90 گیگاهرتز، حافظه نهان با ظرفیت 16.5 مگابایت، توان مصرفی 105 وات، حداکثر حافظه قابل پشتیبانی‌ 1 ترابایت، نوع حافظه قابل پشتیبانی DDR4-2933، پیکر بندی حافظه 6 کانال، حداکثر سرعت...

  320,000,000 تومان
 • ( 0 نظر )
  72,000,000 تومان
  تاریخ بروزرسانی : 1401-03-29

  پردازنده Intel Xeon Platinum 8253 پردازنده Platinum 8253 ساخت شرکت اینتل Intel سری زئون Xeon دارای 16 عدد هسته، 16 عدد رشته پردازشی، فرکانس 2.20 گیگاهرتز، فرکانس در حالت توربو‌ 3.00 گیگاهرتز، حافظه کش با ظرفیت 22 مگابایت، توان مصرفی 125 وات، حداکثر حافظه قابل پشتیبانی با ظرفیت 1 ترابایت، نوع حافظه قابل پشتیبانی DDR4-2933، پیکر بندی حافظه 6 کانال و حداکثر...

  72,000,000 تومان

با تخفیف خریداری کنید ...