ماوس وایرلس Wireless مدل RF-5084B

150,000 تومان

110,000 تومان

ماوس بی سیم R-horse مدل RF-5084B

ماوس، موس یا موشواره (Mouse) یکی از کاربردی ترین ابزار های رایانه بوده و درارای یک سنسور تشخیص حرکت می باشد. این ابزار به عنوان واسط بین کاربر و واحد کنترل عمل کرده و برای ورود اطلاعات در سیستم عامل های مبتنی بر نمایش گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد. موس وایرلس RF-5084B نیز یکی از ماوس های بی سیم بوده و با سرعت عالی به بازار ارائه شده است.

ماوس های بی سیم 

ماوس بی سیم یا وایرلس به ماوس هایی گفته می شود که برای اتصال به سیستم از هیچ گونه سیمی استفاده نمی کنند، در واقع به جای سیم دارای یک گیرنده هستند که با استفاده از امواج رادیویی (RF) اطلاعات را به کامپیوتر می فرستد. این نوع از ماوس ها وظیفه ی خود را در دو مرحله انجام می دهند: در ابتدا فرستنده ی تعبیه شده در دستگاه، اطلاعاتی که توسط کاربر کلیک شده را برای گیرنده ارسال می کند، سپس گیرنده ماوس این اطلاعات را دریافت کرده و به کامپیوتر می فرستد تا دستورات انجام شوند. البته نحوه کار همه ی ماوس های بی سیم بدین شکل نیست، به عنوان مثال بعضی از ماوس ها مانند ماوس بی سیم RF-5084B از استاندارد بی‌سیم 2.4GHz استفاده می کنند یا برخی دیگر گیرنده مخصوص خود را مورد استفاده قرار می دهند.

انواع حسگر ماوس

ماوس ها در دو نوع حسگر لیزری و اپتیکال موجود هستند. ماوس های اپتیکال که به آن ها ماوس های نوری نیز گفته می شود، دارای یک چراغ LED می باشند که قادرند به واسطه ی سنسورهای CMOS در هر ثانیه 1500 تصویر ثبت نمایند. قیمت مناسب این ماوس ها باعث شده است تا کاربران عادی به استفاده از آن ها روی بیاورند. این نوع از ماوس ها به یک ماوس پد نیاز دارند تا حرکت روان داشته باشند. در مقابل ماوس های لیزری قرار دارند که از اشعه های مادون قرمز استفاده می کنند، این اشعه ها غیر قابل مشاهده هستند، به همین دلیل این نوع از ماوس ها هیچ گونه نوری منتشر نمی کنند. حسگر های لیزری دارای دقت بالایی هستند و توسط طراحان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند و روی هر سطحی قابل استفاده می باشند.

ماوس وایرلس 2.4 گیگاهرتز RF-5084B

این محصول دارای طراحی متقارن و مناسب برای استفاده از هر دو دست می باشد، بنابراین کاربران چپ دست و راست دست می توانند با تسلط کامل و به راحتی از آن استفاده نمایند. ماوس وایرلس RF-5084B به سنسور نوری با حساسیت 1600Dpi مجهز شده و دارای سه دکمه چپ و راست و یک دکمه میانی جهت پیمایش می باشد. این محصول دارای سرعت عالی بوده و در هنگام استفاده هیچ گونه صدایی تولید نمی کند.


موس بی سیم ارزان
موس بی سیم a4tech
قیمت موس بی سیم hp
بهترین موس بی سیم
قیمت موس فراسو
بهترین موس بی سیم ارزان
موس بی سیم تسکو
موس بی سیم ایسوس

  • مشکی
  • 2.4 گیگاهرتز
  • 1.5 ولت
  • RF-5084B
  • Wireless
مــزایا
مــعایب