حراج! باطری 12ولت 7.5 آمپر سیلد اسید صبا باتری

باتری 12ولت 7.2 آمپر سیلد اسید

350,000 تومان

باتری 12 ولت 7.5 آمپر
باتری 12 ولت 7.5 آمپر ادلای نمونه ای از باتری های سیلد اسید ( Sealed lead acid battery ) می باشد، از این نوع باتری ها در دستگاههای یو پی اس ( UPS )، آسانسور، دزدگیر، دوربین های مدار بسته، درب پارکینگ، شبکه کامپیوتری، کرکره برقی، ویلچر برقی، موتور برقی، ماشین شارژی، سیستم های صوتی، لامپ اضطراری، سیستم های اعلام حریق و برق اضطراری جهت تامین و ذخیره سازی انرژی الکتریکی استفاده می شود. باتری سیلد اسید( Sealed lead acid battery ) اگر در مدار خورشیدی باشند به راحتی شارژ شده و قابل استفاده می باشند. این باتری دارای ولتاژ 12 و ظرفیت 7.5 آمپر و وزنی معادل 2.7 کیلوگرم می باشد. یکی از مزایای مهم این باتری عدم نشتی در مایع الکترولیتی در آنهاست و نیاز به مراقبت و نگه داری ندارد.

ویژگی باطری سیلد اسید(Sealed lead acid battery):

باتری سیلد اسید VRLA یا باتری سیلد اسید Valve-regulated که برخی آن را با همان باتری سیلد اسید ( Sealed lead acid battery ) میشناسند، و نوعی باتری سیلد اسیدی به شمار می رود. این باتری با توجه به ساختاری که دارد، می توان در حوزه های مختلف از آنها استفاده کرد و به هیچ عنوان احتیاج به تعمیر ندارند. یکی از فاکتور های مهمی که در این باتری ها باعث خرابی آنها می شود دمای بیش از حد و وجود گرد و غبار زیاد می باشد. ار باتری های سیلد اسید در جاهایی که با قطعی برق بیشتر مواجه هستند و احتیاج به برق DC دارند استفاده میشود. باتری های سیلد اسید یا VRLA ، دارای دو نوع می باشند یک نوع آن  AGM می باشد و نوع دیگر آن GEL هستند. اما در باتری های GEL به الکترولیت آنها پودر سیلیکا اضافه می شود که فرم ژل ای را به خود می دهد. اما در باتری AGM که در میان پلیت های باتری، از فایبرگلاس استفاده می کنند. هر دو نوع این باتری ها مزیت هایی را نسبت به یکدیگر داردند. باتری های سیلد اسید از دو پلیت سربی تشکلیل می شوند که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند.

چگونه بدانیم که باتری سیلد اسید خراب است؟

یکی از روشهای ساده برای اینکه بدانیم باتری خراب است یا سالم این است که آن را شارژ کنید  و سپس آن را از انتها خارج کنید و ببینید که آیا آن را از انتها نگه داشته یا خیر ، که این کار را با دستگاه اندازه گیر ولتاژ تست می کنید، که اگر در مدت زمان کوتاهی ولتاژ پایین آمد احتمالا باتری خراب می باشد.  بدنه ی این باتری ها از جنس پلاستیک فشرده می باشد و بطور کامل مهر و موم شده است و می تواند در هر مکانی بین 3 تا 5 سال طول عمر داشته باشد و هیچ گونه دریچه یا روزنه ای به بیرون ندارند. بنابراین هیچ گونه نشتی نخواهد داشت و هیچ نیازی به سرویس نگهداری و چک کردن الکترولیت نیست. ممکن است به دلیل افزایش فشار گاز هیدروژن، فقط یک سوپاپ برای حالت اضطراری در آن در نظر گرفته شده تا این فشار گاز هیدروژن را به بیرون تخلیه کند. این سری از باتری ها تاثیر پذیری بسیار کمی نسبت به پارامتر های محیطی مانند دما و رطوبت دارد و به علت تخلیه شارژ بسیار کمی که دارند دارای طول عمر بالایی می باشند ، و دارای کیفیت پایداری هستند، این باتری که از نوع اسید_سرب می باشد قابلیت جریان دهی بالا در یک زمان را دارد.

قیمت باطری 12 ولت 7.5 آمپر
قیمت باطری 12 ولت 7 آمپر
قیمت باطری 12 ولت 24 آمپر
قیمت باطری 12 ولت 18 آمپر cgb
قیمت باطری 12 ولت 100 آمپر صبا باتری
قیمت باطری 12 ولت 100 آمپر ساعت
قیمت باطری 12 ولت 9 آمپر

  • ۹.۴ سانتی متر
  • ۶.۵ سانتی متر
  • 2.7 کیلو گرم
  • 7.5 امپر
  • 12 ولت
مــزایا
مــعایب